Dzisiaj (5 lipca) w Urzędzie Miejskiej w Policach odbyła się konferencja prasowa z udziałem burmistrza Polic Władysława Diakuna, przewodniczącego Rady Miejskiej Grzegorza Ufniarza oraz prezes Klubu Piłkarskiego Chemik Police Przemysława Korotkiewicza.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


PLIK AUDIO

 

Tematem konferencji była pomoc finansowa, w związku z awansem do III Ligi, dla Klubu Piłkarskiego Chemik Police w wysokości 500 tys. zł.

- Wspólnie z radnymi Rady Miejskiej, z przewodniczącym Rady Miejskiej Grzegorzem Ufniarzem jak i również prezesem KP Chemik Police Przemysławem Korotkiewiczem podjęliśmy podjęliśmy działania aby w tej sytuacji wyjść na przeciw potrzebom klubu w związku z awansem do trzeciej ligi – mówił na konferencji burmistrz Polic Władysław Diakun.

Inicjatorami wsparcia klubu przez Gminę Police było dwóch radnych Andrzej Rogowski i Władysław Kosiorkiewicz. Wniosek poparli wszyscy radni.

- Awans do III Ligi to ogromny sukces klubu. Po latach perturbacji, zawieruchy, różnego rodzaju problemów jest to wielki powrót ale też nobilitacja i wielka duma mieszkańców, kibiców, ogromnej rzeszy zawodników i osób związanych z klubem – mówił przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Ufniarz. - Chcielibyśmy się włączyć do budowania trwałych finansowych podstaw funkcjonowania klubu w III lidze. (…) Mamy zapewnienie, że klub bardzo aktywnie i z dużą determinacją próbuje pozyskać środki z innych źródeł. (…) Liczę na to, że w związku z awansem naszego Chemika do III ligi, Grupa Azoty Police nie tylko utrzyma dotychczasowe finansowanie, ale być może zwiększy środki – dodał G. Ufniarz.

Oprócz dotacji w wysokości 500 tys. zł Gmina Police, tylko w tym roku, wsparła klub kwotą ok. 350 tys. zł na szkolenie dzieci i młodzieży. Dodatkowo jako właściciel stadionu przy ul. Siedleckiej, gmina poniesie koszty dostosowania obiektu do wymogów III ligi. Będzie to koszt około 80 tys. zł.

- Chciałbym w imieniu całego zarządu, działaczy, zawodników – również tych najmłodszych, podziękować za to, że widzicie taką potrzebę udzielenia nam pomocy w postaci dofinansowania pierwszego zespołu. Jest to dla nas bardzo ważne wydarzenie. Staraliśmy się ponad trzy lata odbudować klub – mówił prezes KP Chemik Police Przemysław Korotkiewicz. - Dzięki pozyskanym środkom z Gminy Police będziemy w stanie przystąpić do tych rozgrywek.Podziel się informacją ze znajomymi:#wirtualnepolice - Pozostałe informacje sportowe