15 czerwca, na Orliku w Niekłończycy, odbył się I Turniej Piłki Nożnej Niekłończyca Mini Cup 2019 zorganizowany wspólnie przez Radę Parafialną i Radę Sołecką. Organizatorzy zadbali też o dodatkowe atrakcje: grill, watę cukrową, ciasta, napoje, malowanie twarzy.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


I Turniej Piłki Nożnej Niekłończyca Mini Cup 2019 podzielony został na dwie części. W pierwszej zagrały dzieci w wieku 6-9 lat czyli skrzaty i żaki. Po rozgrywkach najmłodszych odbył się turniej młodzieży i starszych o Puchar Wkrzański.

Pomysłodawcą turnieju, a także trenerem i sędzią był Daniel Marecki, którego wsparli przy organizacji Karina Mazurkiewicz – sołtys Niekłończycy, ks. Jarosław Grybko – proboszcz parafii w Niekłończycy i Sławomir Kajkowski – radny Rady Miejskiej a zarazem sędzia turnieju.

Turniej odbył się dzięki wsparciu mieszkańców, firm i instytucji. Jak zapowiadają organizatorzy w kolejnej edycji w kategorii "dzieci" zagrają ze sobą drużyny reprezentujące sołectwa z terenu Powiatu Polickiego. O Puchar Wkrzański natomiast zawalczą drużyny "dorosłych" przedstawicieli grup zawodowych.