W dzisiejszym (19.06) meczu towarzyskim rozegranym na stadionie przy ul. Siedleckiej w Policach Pogoń Szczecin pokonała Chemik Police 3:0. Mecz okrzyknięto "derbami Grupy Azoty", która jest Partnerem Głównym obu klubów.

POLUB NAS #wirtualnepolice

Na Siedleckiej pojawiło się wielu kibiców z Polic i ze Szczecina. Dla Pogoni spotkanie w Policach było meczem sparingowym rozpoczynającym przygotowania do nowego sezonu Ekstraklasy. Dla Chemika było to zwieńczenie udanego sezonu – awans do III Ligi i zdobycie Regionalnego Pucharu Polski i awans na szczebel centralny tych rozgrywek.

Jedyny gol w I połowie padł już w ósmej minucie. Po błędzie piłkarza Chemika piłkę przejął Iker Guarrotxena - wpadł w pole karne i wykorzystał błąd rywali, strzelając tuż przy słupku. Mecz ożywił się dopiero w końcówce spotkania. Siedem minut przed końcem zawodnik Pogoni był faulowany w polu karnym. Jedenastkę skutecznie na gola zamienił Soufian Benyamina. Chwilę później napastnik miał już na koncie dwa gole, z bliska kończąc akcję kolegów.

Chemik Police - Pogoń Szczecin 0:3 (0:1)