Fantastyczny prezent urodzinowy sprawił sobie policzanin Marcin Lewandowski. W dniu 32. urodzin czasem 3:52.34 poprawił w Oslo Rekord Polski w biegu na milę. Poprzedni rekord należał do Bronisława Malinowskiego i przez prawie 43 lata nikt go nie pobił. Dokonał tego dopiero Marcin Lewandowski.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


„Lewy” popisał się w Oslo znakomitym finiszem. Zaatakował biegnąc po drugim torze i na ostatnich metrach wyprzedził Vincenta Kibeta z Kenii. Marcin pokonał również halowego mistrza świata Ayanleh Souleiman z Dżibuti oraz faworytów gospodarzy braci Filipa i Jakoba Ingebrigtsen.

Czas 3:52.34 jest o ponad 3 sekundy lepszy od rekordu Polski, który Bronisław Malinowski ustanowił tuż po wywalczeniu wicemistrzostwa olimpijskiego w biegu z przeszkodami. Z Montrealu przyjechał do Sztokholmu i tam na mityngu 9 sierpnia 1976 roku pobiegł 3:55.40. Ten wynik w tabelach najlepszych w historii Polski przetrwał blisko 43 lata.

źródło: PZLA.pl

fot. profil FB Marcina LewandowskiegoPodziel się informacją ze znajomymi:#wirtualnepolice - Pozostałe informacje sportowe