28 lipca, na plaży w Trzebieży, odbędzie się czwarta edycja Biegu Neptuna – czyli bieg i marsz na 5 kilometrów. W piątek (7 czerwca) na trzebieskiej plaży odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano również hymn biegu autorstwa Jacka Wójcikiewicza.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Organizatorem biegu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach. Impreza odbędzie się na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Plażowego w Trzebieży. Trasa przełajowa o długości 5 km przebiegać będzie m.in. leśnymi duktami. Za trasę odpowiedzialny jest partner techniczny biegu UKL ÓSEMKA.

- Z roku na rok przyjaciół Neptuna przybywa, to bardzo cieszy. Widać że inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem, entuzjazmem. Cieszy to, że biegacze w okresie, który nie jest dla nich zbyt fortunny – bo jest to jednak środek lata, przybywają tutaj do nas, do malowniczej Trzebieży aby bawić się, biegać, rozwijać swoją pasję i przede wszystkim tworzą tę niepowtarzalną atmosferę tego wydarzenia - mówił na wstępie współorganizator biegu - Artur Echaust radny Rady Miejskiej w Policach.

Podczas konferencji prasowej oficjalnie zaprezentowano hymn biegu autorstwa Jacka Wójcikiewicza, który zaśpiewali uczniowie trzebieskiej szkoły pod czujnym okiem Aleksandry Fryszkowskiej.

- Bieg Neptuna tu w Trzebieży zacznie się. Na plaży syren widać tłum. Startowy pakiet weź by z nami biec… - brzmią pierwsze wersy hymnu.

Trasa w tym roku będzie trochę zmieniona ze względu na wydarzenie z listopada ubiegłego roku, kiedy to spalona została większa część promenady.

- Chcemy aby ten bieg odbył się po spalonej trasie, czyli końcówka tego biegu. Myślę, że to nam się uda i w jakiś sposób zamanifestujemy to tragiczne wydarzenie, żeby już nigdy nie miało tego typu zdarzenie miejsca nigdzie – mówił dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Waldemar Echaust. - Mamy już ponad 400 uczestników zapisanych, zdeklarowanych do uczestniczenia w tym biegu.

Jak zapewnia W. Echaust pakiet startowy jest bardzo atrakcyjny. Oprócz gadżetów, koszulki, medalu, które mieszczą się w pakiecie organizator oferuje burgera, zupę rybną a przy dobrej pogodzie lody.

Podczas konferencji przypieczętowano współpracę Biegu Neptuna z Dzikim Weekendem. Oficjalnie Neptun i Dzik przybili sobie „piątkę” i wspólnie pozowali do zdjęcia.

- Cieszymy się, że jesteśmy w Trzebieży – przepiękne miejsce, przepiękna plaża, niesamowite efekty można uzyskać też w wynikach i dobrej zabawie - mówił Wojciech Bobrowski organizator Dzikiego Weekendu. - Na pewno pomożemy w zabezpieczeniu trasy, tak jak i w tamtym roku. W tym roku już oficjalnie jesteśmy z Wami.

W tym dniu do Trzebieży zawita również Splash of Colors - Bieg Kolorów Holi, czyli niepowtarzalne połączenie indyjskiego święta kolorów z imprezą przy najlepszej muzyce!

Patronem medialnym IV Biegu Neptuna są Wirtualne Police – police24.pl.