W miniony weekend (8-9 czerwca), odbyła się II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow w Skorkowie w województwie świętokrzyskim. Policki klub Akademia Łucznictwa i Sportów Strzeleckich UKS DEFMAR Police reprezentowało dwóch zawodników: Dominik Nowak - łuk barebow (goły łuk bez celownika) i Tomasz Chmielewski - łuk bloczkowy. Zawodnicy rywalizowali z łucznikami z całej Polski.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Dominik Nowak został zwycięzcą II Rundy Pucharu Polski w kategorii Barebow, zdobywając 575 pkt. Tym samym w ogólnej klasyfikacji Pucharu Polski znajduje się na 2 pozycji (w I rundzie PP zajął III miejsce).

Tomek Chmielewski - Łuki Bloczkowe - zakończył kwalifikacje na 8 miejscu, zdobywając łącznie 1326 pkt. Po pojedynkach grupowych i eliminacjach zakończył zawody z bardzo dobrym wynikiem i uplasował się na 9 miejscu. Tym samym w ogólnym rankingu Pucharu Polski awansował na 13 pozycję.

Puchar Polski Łuków Bloczkowych i Barebow odbywa się w 4 rundach. Każdy w innym mieście Polski.

Trzecia runda odbędzie się w lipcu w Żołędowie, runda 4 Finałowa odbędzie się w dniach 10-11 sierpnia w Policach. Finał Pucharu Polski będzie rozgrywany równolegle z Międzynarodowym Turniejem Śladami Rybaka, którego celem jest upamiętnienie ogromnych osiągnięć zawodników z Powiatu Polickiego z XX wieku.

tekst i fot. UKS DEFMAR Police