reklama

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. zawarła umowę sponsorską z Marcinem Lewandowskim, jednym z najlepszych biegaczy starego kontynentu. Umowa zakłada współpracę spółki na zasadzie wyłączności z aktualnym halowym mistrzem Europy w biegu na 1500 metrów.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


W Polsce zobaczymy policzanina z logo Grupa Azoty na stroju już 15 lutego podczas Copernicus Cup w Toruniu.

- Cieszę się, że mogę współpracować z Grupą Azoty w Policach, spółką kluczową dla miasta oraz dla całego regionu, z którymi jestem silnie związany – podkreśla Marcin Lewandowski. – Moim tegorocznym celem jest pobicie rekordu życiowego, a nawet rekordu Polski. Chcę też wrócić latem z Berlina ze złotym medalem Mistrzostw Europy – zapowiada.

Marcin Lewandowski urodził się 13 czerwca 1987 r. w Szczecinie. Karierę sportową zaczynał w 2002 r. Specjalizuje się w biegach średnich, głównie w biegu na 800 metrów i 1500 metrów. W Europie jest w tej chwili w pierwszej trójce najlepszych na dystansie 1500 metrów, a na świecie mieści się w pierwszej dziesiątce. Rok temu w Belgradzie, podczas Halowych Mistrzostw Europy, zdobył złoty medal.

Jest również wicemistrzem Europy na 800 metrów. Tytuł ten uzyskał w Amsterdamie w 2016 r. osiągając czas 1: 45,54; w tym samym roku na Igrzyskach Olimpijskich w Rio zajął na tym dystansie szóste miejsce z czasem lepszym o półtorej sekundy.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. wspiera lokalny i regionalny sport. Od kilku lat współpracuje m.in. z ekstraklasową drużyną piłki nożnej Pogoń Szczecin i Klubem Piłki Siatkowej Chemik Police, obecnym Mistrzem Polski.

materiał prasowy nadesłany przez Grupa Azoty Police