W dniach 17-19 maja, we Włoszech, odbyły się 13th Gavirate International Para-Rowing Regatta - w wioślarstwie sportowców niepełnosprawnych. W regatach startowała nasza dwójka PR2Mix2x Jolanta Majka i Michał Gadowski - tym razem w kategorii PR2 na jedynkach, Jarek Kailing i Leszek Niewiarowski startowali w kategorii PR1M1x.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Na zawody do Włoch przyjeżdżają reprezentacje z całego świata, w tym roku wystartowało 25 państw. Regaty są podzielone. Pierwsze regaty trwają od piątku do soboty rano, drugie sobota popołudnie i niedziela rano. Głównym celem udziału naszej reprezentacji w regatach we Włoszech było sprawdzenie poziomu sportowego na nowym dystansie 2000 m.

Wyniki sobotnich finałów:

PR2W1x Jolanta Majka brązowy medal

PR2M1x Michał Gadowski brązowy medal

PR1M1x Jarosław Kailing 7 miejsce w finale A

PR1M1x Leszek Niewiarowski 8 miejsce w finale B

Wyniki niedzielnych finałów:

PR2M1x Michał Gadowski srebrny medal

PR2W1x Jolanta Majka brązowy medal

PR1M1x Jarosław Kailing 7 miejsce w finale A

PR1M1x Leszek Niewiarowski 1 miejsce w finale C

Wyniki sportowe są zasługą ciężkiej pracy zawodników, trenerów: Tomasza Kaźmierczaka, dr Krzysztofa Krupeckiego, Tomasza Zagórskiego, Przemka Koneckiego, fizjoterapeutki Beaty Buryty.
Wszyscy zawodnicy i trener główny kadry Polski wioślarzy niepełnosprawnych Tomasz Kaźmierczak reprezentują szczeciński klub KSI START.Podziel się informacją ze znajomymi:#wirtualnepolice - Pozostałe informacje sportowe