W meczu XXX kolejki IV ligi piłkarze Chemika Police przegrali na własnym boisku z drużyną ze środka tabeli - MKP Szczecinek 1:5. Jedyną bramkę dla gospodarzy w 74 minucie meczu zdobył Nikita Vovchenko.

 POLUB NAS #wirtualnepolice

Sobotnie spotkanie zaczęło się fatalnie dla naszej drużyny, która po zaledwie 13 minutach gry przegrywała z MKP 0:2. Dwie szybkie kontry drużyny gości i dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mateusz Górny. Chemicy próbowali odrobić straty. Niestety w pierwszych 45 minutach gry, mimo wielu okazji, piłka po strzałach naszych zawodników nie znalazła drogi do bramki MKP. Na domiar złego w 40 minucie meczu po sprytnie rozegranym rzucie wolnym, goście zdobyli trzecią bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:3.

Po przerwie zaatakowali Chemicy natomiast, goście ograniczali się do kontr i po jednej z takich sytuacji podwyższyli wynik na 0:4, a swoją trzecią bramkę zdobył Górny. W 74 minucie meczu Policzanie za sprawą Nikity Vovchenko zdobyli honorowego gola. Minutę później goście zdobyli piątą bramkę ustalając wynik spotkania na 1:5.

Chemik: Szybka - Janicki, Andrzejewski (57' Białek B.), Wiejkuć, Ziółkowski (46' Midzio), Klimkowicz, Moroza (70' Kowalczyk M.), Jóźwiak, Ława, Krystek (46' Protasenko), Vovchenko

Bramki:

0:1 - 9 min Mateusz Górny

0:2 - 13 min Mateusz Górny

0:3 - 40 min Piotr Kusiak

0:4 - 71 min Mateusz Górny

1:4 - 74 min Nikita Vovchenko

1:5 - 75 min Marcin Kaszczyc

tekst Ariel Szydłowski, fot. Mariusz Hałgas