Ekipa Stowarzyszenie BiegamBoLubię – Team Police wzięła udział w Spartan Race uznanym za najlepszy na świecie bieg z przeszkodami. Do Palma de Majorka na początku marca wyruszyli Zbigniew Pokrzywiński – trener, Paweł Pawlisiak – faworyt biegu oraz Janusz Łempkowski – menager.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Po co to wszystko ? Aby wziąć udział w prestiżowych zawodach extremalnych jakie są Spartan Race. Uznawanych za najlepsze na świecie biegi z przeszkodami, oferujące biegi dla wszystkich poziomów sprawności fizycznej, jak również konkurencyjne i elitarne biegi dla osób które mają coś więcej do udowodnienia. Spartan Race jest to miejsce dla początkujących i profesjonalnych zawodników przeszkodowych, którzy chcą sprawdzić się na całym świecie z ponad 130 wyścigami rocznie. Trasa wyścigu usiana jest różnymi przeszkodami: błotem, drutem kolczastym, ścianami, linami i ogniem.

Jako pierwsi na trasę ruszyli zawodnicy z serii ELITE wśród których dzielnie wystartował nasz debiutant Paweł Pawlisiak. Następnie w serii AGE GROUP na 13km do boju ruszył Zbyszek Pokrzywiński.

-Po raz pierwszy wystartowałem w biegu przeszkodowym i chyba złapałem bakcyla. Zawody odbywały się na poligonie wojskowym w Palma de Mallorka. Nie jestem miłośnikiem łatwej i szybkiej przyjemności, dlatego wybrałem dłuższy dystans „SUPER” (13km+ponad 25 przeszkód) z czołówką europejską w kategorii ELITA. Jako, że byłem zupełnym laikiem, praktyczna nieznajomość poprawnego pokonania wszystkich przeszkód mocno mnie spowalniała – mówił na mecie Paweł Pawlisiak, który bieg ukończył na 35miejscu jako pierwszy wśród Polaków startujących na dłuższym dystansie.

Zbyszek Pokrzywiński solidnie przygotował się do zawodów, gdyż mimo wyczerpującej trasy na jego twarzy znalazło się miejsce na uśmiech a 21 miejsce w kategorii mówi samo za siebie.

Jakby tego było mało Zbyszek Pokrzywiński po czterech godzinach wystartował do sprintu z przeszkodami na 6 km. Po 52 minutach i 5 sekundach minął metę na 4 miejscu.

Cały artykuł – relacja z wyjazdu na stronie www.biegambolubiepolice.pl

tekst/fot. Stowarzyszenie BiegamBoLubię – Team PolicePodziel się informacją ze znajomymi:


#wirtualnepolice - Pozostałe informacje sportowe