Chemik Police w wielkim finale Pucharu Polski pokonał drużynę Developres SkyRes Rzeszów 3:0. Dla klubu z Polic był to siódmy triumf w rozgrywkach o Puchar Polski. MVP turnieju wybrana została atakująca Chemika, Martyna Łukasik.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Podobnie jak przed rokiem zaledwie trzy sety były potrzebne do wyłonienia zwycięzcy finału Pucharu Polski. Trofeum wywalczyły podopieczne Marcello Abbondanzy.

– Pomimo tego, że spotkanie zakończyło się 3:0 to jednak mam wrażenie, że to był wyrównany mecz. Było dużo gry punkt za punkt, ale też kilkukrotnie musiałyśmy gonić wynik. Zagrałyśmy dobry turniej. Ogromnie cieszę się z tego zwycięstwa bo jest to dla mnie takie pierwsze namacalne trofeum w seniorskiej siatkówce – mówiła Iga Chojnacka, środkowa Chemika Police

Dla klubu z Polic jest to siódmy triumf w tych rozgrywkach, wyrównując tym samym rekord należący do drużyny z Bielska-Białej.

– Chemik Police miał dzisiaj znacznie więcej atutów sportowych i był dzisiaj świetnie dysponowany. Przede wszystkim kluczowym elementem był blok rywalek, który spowodował, że nie mogłyśmy skończyć wielu z naszych ataków na skrzydłach. Chemik zagrał dzisiaj świetnie taktycznie i przypilnował nas dzisiaj bardzo skutecznie na skrzydłach – mówiła po meczu Agnieszka Rabka, rozgrywająca Developresu Rzeszów.

Nagrody indywidualne turnieju finałowego:

  • Najlepsza zagrywająca – Martyna Grajber (Chemik Police);
  • Najlepsza przyjmując – Bianka Busa (Chemik Police);
  • Najlepsza libero – Aleksandra Krzos (Chemik Police);
  • Najlepsza blokująca – Chiaka Ogbogu (Chemik Police);
  • Najlepsza atakująca – Katarzyna Zaroślińska – Król (Developres SkyRes Rzeszów);
  • Najlepsza rozgrywająca – Agnieszka Rabka (Developres SkyRes Rzeszów);
  • MVP turnieju – Martyna Łukasik (Chemik Police).

tekst i fot. PLS S.A.Podziel się informacją ze znajomymi:#wirtualnepolice - Pozostałe informacje sportowe