W czwartek 4 października, na Starych Policach przy fontannie odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Sojusz Lewicy Demokratycznej - Lewica Razem, podczas której zaprezentowano kandydatów do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego i "jedynki" do Rady Powiatu.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Liderem listy SLD - Lewica Razem do sejmiku w okręgu nr 1 jest Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Województwie Zachodniopomorskim Dariusz Wieczorek, który zachęcał do głosowania.

- Jeździmy po naszym pięknym województwie zachodniopomorskim i namawiamy mieszkańców, aby uczestniczyli w wyborach samorządowych – powiedział Dariusz Wieczorek.

"Jedynką" w okręgu nr 3 do Rady Powiatu (Gmina Police) jest Jadwiga Zielińska, dla której priorytetem jest promocja powiatu polickiego jako  marki turystycznej województwa zachodniopomorskiego.

- Tą marką turystyczną powinien być Zalew Szczeciński. Nie jesteśmy regionem, który będzie regionem wysoce przemysłowym. Te zakłady, które są, owszem dają ludziom pracę, natomiast podstawowymi walorami są turystyczne – powiedziała Jadwiga Zielińska. - Będę inicjować powstanie związku gmin i powiatów Zalewu Szczecińskiego.

Wśród kandydatów do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z listy SLD - Lewica Razem znalazły się dwie osoby związane z Policami Beata Karlińska i Zbigniew Trojanowski.

– W Sejmiku chciałabym się zająć sprawą starości. Starość tak brzydko brzmi, ale starość to jest coś, co nas wszystkich dotyka, bo albo jesteśmy już osobami starszymi, albo będziemy osobami starszymi, albo zajmujemy się naszymi starszymi rodzicami bądź dziadkami - mówiła Beata Karlińska. - Pod zarządem województwa jest cała sieć szpitali, w których możemy otworzyć oddziały geriatryczne i poradnie dla osób starszych. Każde dziecko ma pediatrę, w wieku dojrzałym ma internistę, a geriatrów w województwie zachodniopomorskim jest tylko pięciu.

Dla Zbigniewa Trojanowskiego priorytetem jest m.in. rozwój gospodarczy na terenie województwa zachodniopomorskiego.

- Podnoszenie atrakcyjności tego terenu, którego celem byłoby wytworzenia atrakcyjnych miejsc pracy. Podjęcie działań infrastrukturalnych, jak i odpowiednia modyfikacja środków finansowych poprzez Regionalne Programu Operacyjne, dedykowane do priorytetowych elementów funkcjonowania na rynku pracy – mówił Zbigniew Trojanowski.