Dzisiaj (22 września) przed Urzędem Miejskim w Policach odbył się briefing prasowy polityków, samorządowców Prawa i Sprawiedliwości. Głównym tematem spotkania był brak inwestycji na terenie gminy.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


- Wiadomo, że wszystkie gminy które mają aktywnych i rozsądnych gospodarzy bardzo wiele uwagi poświęcają temu, żeby na ich terenie panowały dobre warunki dla przedsiębiorstw. Poświęcają uwagę temu, żeby skłonić firmy do inwestowania właśnie na ich terenie – mówił Tomasz Tokarczyk. – Z każdą taką kolejną firmą zwiększają się przychody do budżetu, pojawiają się nowe miejsca pracy. W gminie Police od wielu lat można zauważyć totalną stagnację w tym zakresie.

Podczas spotkania Tomasz Tokarczyk zadał trzy pytania, skierowane do burmistrza Polic i koalicji rządzącej w gminie Police:

- Jakie konkretnie działania Państwo podjęliście w ostatnich latach, żeby pozyskać inwestorów zewnętrznych w tym zagranicznych dla gminy Police,

- Czy w gminie Police są tereny jakieś tereny inwestycyjne, uzbrojone, przygotowane, na których można by było zlokalizować fabryki jak np. w Kołbaskowie

- Czy jest ktoś odpowiedzialny personalnie, czy jest jakaś struktura w Urzędzie Miejskim zajmująca się pozyskiwaniem inwestorów czy też wsparciem potencjalnych inwestorów i jakie są efekty działania w ostatnich latach czy miesiącach.

- Chcielibyśmy też dzisiaj powiedzieć panu burmistrzowi i radnym rządzącej koalicji: najwyższa pora, najwyższy czas żebyście Państwo rzeczowo zmierzyli się z tematem pozyskiwania zewnętrznych inwestycji do gminy Police – mówił Tomasz Tokarczyk.

Pytania zawarte zostały w interpelacji, która złożona zostanie jutro przez Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości na ręce burmistrza Polic.