Dzisiaj (24 lutego) w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbyła się sesja Rady Miejskiej. Ślubowanie złożył nowy radny. Radni wybrali również przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Na początku sesji ślubowanie złożył Mirosław Górecki (Prawo i Sprawiedliwość), który zastąpił zmarłego w styczniu Ryszarda Tokarczyka.

W związku ze złożoną przez Grzegorza Ufniarza rezygnacją z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Policach, radni wybrali nowego przewodniczącego. Został nim dotychczasowy wiceprzewodniczący RM Andrzej Rogowski, który był jedynym zgłoszonym kandydatem.  W głosowaniu wzięło udział 20 radnych. Za zagłosowało 12 radnych, 5 było przeciw i 3 wstrzymało się od głosu.

Konsekwencją wyboru Andrzeja Rogowskiego na przewodniczącego Rady Miejskiej był wybór wiceprzewodniczącego. Wspólnota Samorządowa GRYF XXI i Koalicja Obywatelska zgłosiła tylko jedną kandydaturę – Ilony Bednarek. W głosowaniu wzięło udział 19 radnych. Za wyborem Ilony Bednarek zagłosowało 13 radnych, 5 było przeciw i 1 osoba wstrzymała się od głosu.


Nowy radny - Mirosław Górecki


Andrzej Rogowski jako wiceprzewodniczący RM podziękował Grzegorzowi Ufniarzowi, który zrezygnował z funkcji przewodniczącego RM, za dotychczasową współpracę.


Andrzej Rogowski został nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Policach  (WS GRYF XXI).


Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Policach została Ilona Bednarek (WS GRYF XXI)