Podczas dzisiejszego briefingu prasowego politycy Koalicji Obywatelskiej podziękowali mieszkańcom powiatu polickiego za udział w wyborach i poparcie jakiego udzielili Rafałowi Trzaskowskiemu.

reklama

- Chcieliśmy mieszkańcom powiatu polickiego serdecznie podziękować za włączenie się, tak bardzo aktywne, w wybory Prezydenta RP. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Dobrej, Nowego Warpna, Kołbaskowa i Polic za liczne wstawienie się przy urnach wyborczych. Za bardzo wysoką frekwencję – mówił Janusz Szwyd przewodniczący struktur powiatowych Platformy Obywatelskiej.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski w powiecie polickim uzyskał poparcie 65,12% uprawnionych do głosowania.

- Wynik wyborczy jaki uzyskaliśmy w powiecie polickim, jeśli chodzi o powiaty ziemskie jest najlepszy w Polsce – mówił Janusz Szwyd. – Ta energia, ta moc nie będzie zmarnowana. Jesteśmy nadal, pracujemy nadal.

Politycy Koalicji Obywatelskiej mają nadzieję, że ta energia i to poparcie zaowocuje.

- Rafał Trzaskowski dał nam taką energię. To był obywatelski kandydat, każdy mógł znaleźć sobie coś w jego programie, mógł identyfikować się z Rafałem Trzaskowskim. Mam nadzieję, że ta energia nie wygaśnie i nadal będziemy pracować – mówił Shivan Fate radny Rady Powiatu Police.

W ocenie Albina Majkowskiego nie można tego wyniku traktować jako przegranej.

- Nie chciałbym żebyście państwo traktowali to jako wielką przegraną. Ten wynik wyborczy, który uzyskaliśmy w województwie a szczególnie w powiecie świadczy o tym, że wygraliśmy. Wygraliśmy mobilizację ludzi dobrej woli i ludzi, którzy myślą o Polsce z przyszłością. Ludzi, którzy chcą Polski otwartej. Nie tylko dla siebie, tu i teraz, ale przede wszystkim dla swoich dzieci. Ten wynik i ta liczba dobrych głosów, głosów, które mobilizują, które jednoczą świadczy o tym, że jesteśmy gotowi na duże zmiany w Polsce – mówił radny Rady Powiatu w Policach Albin Majkowski.

W opinii polityków Koalicji Samorządowej ten wynik jest wynikiem mobilizującym, dobrym, pozytywnym, który nastraja optymistycznie na przyszłość.

Janusz Szwyd podziękował również samorządowcom, którzy wsparli Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich.