Jak poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski wybory w tradycyjnej formie, z lokalami wyborczymi – najwcześniej za dwa lata.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


- Moje rekomendacje przeprowadzenia wyborów prezydenckich w tej tradycyjnej formie, gdzie wszyscy idziemy do urn, spotykamy się w lokalach wyborczych, są możliwe najwcześniej w sposób bezpieczny za 2 lata - i taka jest moja rekomendacja - powiedział minister Łukasz Szumowski.

Jeśli chodzi o wybory korespondencyjne – w ocenie ministra - nie ma lepszych lub gorszych terminów na przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych.

- Wszelkie dane medyczne mówią, że nie ma lepszych lub gorszych terminów, miesięcy na przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych z punktu widzenia medycznego. O wszystkich szczegółach, o formule, szczegółowych zaleceniach dotyczących przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych będę mógł poinformować pana premiera i przekazać mu swoje rekomendacje w momencie, gdy ustawa o wyborach korespondencyjnych będzie już w pełni ukształtowana i wróci w ostatecznej formie do parlamentu – poinformował minister zdrowia.