Dzisiaj (7 lutego) na pl. Chrobrego w Policach odbyła się konferencja prasowa z udziałem działaczy Koalicji Obywatelskiej z terenu powiatu polickiego. Tematem konferencji były wybory prezydenckie i kampania wyborcza.

reklama

- W związku z tym, że 5 lutego, Marszałek Sejmu ogłosiła termin Wyborów Prezydenta RP, rozpoczynamy kampanię wyborczą również w powiecie polickim – poinformował przewodniczący powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej Janusz Szwyd.

Kampania wyborcza trwa. Wg polityków Koalicji Obywatelskiej wybory prezydenckie są to kluczowe, bardzo ważne wybory, z punktu widzenia całego naszego kraju.

- Nasz wybór jest bardzo ważny. My decydujemy jaki będzie los naszego kraju. Jakie będziemy mieli miejsce w Europie, świecie – mówił Shivan Fate – radny Rady Powiatu Polickiego. - Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu do głosowania, do pójścia na wybory i głosowania na swoich kandydatów.

Politycy Koalicji Obywatelskiej będą oczywiście zachęcali do głosowania na ich kandydatkę Małgorzatę Kidawę-Błońską.

- Wiemy, że musimy wybrać prezydenta, który będzie stał na straży prawa, będzie takim strażnikiem Konstytucji. Mamy ponad 90 dni aby wygrać. My wierzymy, że te wybory wygramy – mówił Damian Walczak radny Rady Miejskiej w Policach.

- Przez ostatnie pięć lat społeczeństwo zostało strasznie podzielone. To jest w tej chwili chyba największy grzech obecnie rządzących. Potrzebny jest nam prezydent konsolidacyjny – mówiła Ewa Ignaczak radna Rady Miejskiej w Policach.

Według przewodniczącego PO w powiecie polickim Janusza Szwyda Małgorzata Kidawa-Błońska ma ogromne zdolności do łączenia a nie dzielenia.

- Ludzie w Polsce oczekują na to aby ze sobą rozmawiać, by nie było podziałów wśród sąsiadów, wśród znajomych, wśród rodzin. A nasza kandydatka już o tym przekonała społeczeństwo, że potrafi rozmawiać ze wszystkimi – mówił J. Szwyd.

Jak zapewniają politycy Koalicji Obywatelskiej kandydatka na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedzi Police.