Za nami pierwsze w tym roku wybory – do Parlamentu Europejskiego. W skali kraju zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość z prawie siedmioprocentową przewagą nad Koalicją Europejską. W Parlamencie Europejskim znalazła się jeszcze Wiosna. Z naszego okręgu mandaty uzyskali Elżbieta Rafalska (PIS), Bartosz Arłukowicz (KE), Joachima Brudzińskiego (PIS) i Bogusław Liberadzki (KE).


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Tegoroczne wybory to wyjątkowo wysoka frekwencja - 45,68%

– Frekwencja w wyborach do PE – fenomenalnie wysoka, pokazuje, że nasza demokracja się ugruntowuje, pokazuje też dojrzałość naszego społeczeństwa – mówił Prezydent, komentując wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego. – Dziękuję, że mój apel o to, aby wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego został wysłuchany – podkreślił.

- Musimy zwyciężać, by zabezpieczać Polaków i polskie rodziny, abyśmy mieli piękną Polskę, na którą zasługują wszyscy obywatele mówił wczoraj prezes PIS Jarosław Kaczyński.

- Dziękuję 38,5 proc. Polaków za poparcie Koalicji Europejskiej – napisał na Twitter Grzegorz Schetyna

Swoim wyborcom i sympatykom podziękował Bartosz Arłukowicz, który uzyskał najlepszy wynik w Okręgu Wyborczym nr 13.

Słowa podziękowania na Twitter zamieścił również lider listy PIS w naszym regionie Joachim Brudziński

Napisał też o fenomenie PIS w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Już po raz czwarty europarlamentarzystą zostanie Bogusław Liberadzki

- Dziękuję za Wszystkie głosy Dziękuję Wszystkim, którzy się to tego sukcesu przyczynili – napisała Elżbieta Rafalska, która będzie reprezentowała nasz region w Parlamencie Europejskim