Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie zlikwidowali kolejny nielegalny punkt hazardowy usytuowany tym razem w Policach. Lokal znajdował się na osiedlu bloków, ukryty pod sklepowym szyldem.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


W lokalu zabezpieczono 6 komputerów wykorzystywanych do nielegalnych gier hazardowych. Zabezpieczono też modem, telefon komórkowy oraz 314 zł w gotówce.

Ponadto w trakcie przeszukania ujawniono ok. 3 g białego proszku (podejrzenie substancji narkotykowej), który przekazano Komendzie Powiatowej Policji w Policach.

W lokalu zatrzymano i przesłuchano 3 osoby – 2 graczy i organizatora procederu – obywatela Ukrainy.

Hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe - od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie tym kary łącznie.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie