Policka drogówki zatrzymała prawo jazdy pijanemu kierowcy Opla, który zderzył się z BMW na ul. Grzybowej w Policach. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 40-latka blisko 3,5 promila alkoholu. Teraz mężczyzna poniesie odpowiedzialność przed sądem.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


- Funkcjonariusze zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym wczoraj  przed godziną 21:00. Na ulicy Grzybowej kierujący Oplem zjechał na przeciwległy pas ruchu i uszkodził prawidłowo jadące BMW po czym odjechał – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Kiedy policjanci przybyli na miejsce był już tam również sprawca. Okazało się, że nie wrócił tam z własnej woli, tylko jechał tą samą drogą i został zatrzymany przez kobietę, która kierowała BMW i oczekiwała na przyjazd policjantów.

- 40-letni mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący miał blisko 3,5 promila. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie trzeźwości na drodze. Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość alkoholu powoduje obniżenie koncentracji i spadek czasu reakcji kierującego.