Policjanci z polickiej komendy zatrzymali po pościgu 42-latka, który kierował samochodem mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. To nie była jedyna przyczyna ucieczki przed policją. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym i ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego w minioną niedzielę przed godziną 23:00 zauważyli pojazd marki Mercedes, który wyjeżdżał z terenu działek za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach. Policjanci postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Mężczyzna chciał uniknąć spotkania z policjantami i gwałtownie ruszył w kierunku lasu. Policjanci natychmiast podjęli pościg.

- Kiedy kierujący nie mógł dalej uciekać pojazdem z uwagi na teren, wyskoczył z auta i uciekał pieszo. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. 42-latek sam przyznał, że próbował uciekać bo wie, że jest poszukiwany – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka oficer prasowy KPP w Policach.

Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu we krwi. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach potwierdziło się, że 42-latek jest poszukiwany listem gończym za kradzieże i włamania a dodatkowo ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

- Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a najbliższe 10 miesięcy spędzi w Zakładzie Karnym - informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka.