Ochotnicza Straż Pożarna z Trzebieży włączyła się w ogólnopolską akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 #SzczepimySię z OSP! W Trzebieży powstał punkt szczepień. Strażacy uruchomili również Mobilny Punkt Szczepień.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebieży jako jedyna jednostka OSP z powiatu polickiego przystąpiła do programu "Szczepimy się z OSP".

Szczepienia odbywają się w świetlicy OSP Trzebież przy ul. Kopernika 11 w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 16:00 do 20:00. W czwartki w godz. od 18.30 do 19.30 będą szczepione dzieci. Osobami wykonującymi szczepienia są Ratownicy Medyczni z OSP Trzebież, posiadający uprawnienia do kwalifikowania oraz przeprowadzania szczepień. Aby się zaszczepić nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji.

- Jako jednostka stworzyliśmy, oprócz Tymczasowego Punktu Szczepień w naszej remizie, Mobilny Punkt Szczepień. Jesteśmy w stanie dotrzeć do każdego chętnego, który chciałby się zaszczepić – mówi Grzegorz Miśkiw prezes OSP Trzebież.

Strażacy ochotnicy zapraszają do współpracy z Mobilnym Punktem Szczepień - instytucje, zakłady pracy, organizacje oraz inne podmioty z terenu naszego województwa.

Program "Szczepimy się z OSP" pozwala na zdobycie środków, dotacji na zakup sprzętu. Najlepsza jednostka w kraju ma szansę wygrać milion zł.

W planach strażaków-ochotników z Trzebieży jest zakup łodzi. Planują też zakup karetki. Wszystko po to aby szybciej dotrzeć do potrzebujących pomocy. Środki z programu mogą urzeczywistnić te plany.

W chwili obecnej OSP Trzebież zajmuje 9 miejsce w kraju (stan na 22.09).  

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 792 798 998.