Policjanci ruchu drogowego w miniony weekend zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, oraz jednego posiadającego aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Policcy mundurowi w weekend zatrzymali 3 nieodpowiedzialnych kierowców. Dwóch z nich zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu, natomiast kolejny kierował pojazdem mając aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

- Do zatrzymania pierwszego z nich doszło 10 września o godz. 19:00 w miejscowości Trzebież. Policjanci ruchu drogowego z Polic zatrzymali kierującego Seatem, który jechał lewą stroną ulicy. Mężczyzna w organizmie miał 2 promile alkoholu. 34 latek stracił prawo jazdy – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka oficer prasowy KPP w Policach.

Następnego dnia na ulicy Piłsudskiego policka drogówka zatrzymała do kontroli kierującego VW, który przekroczył dozwoloną prędkość o 47km/h.

- Mężczyzna od razu przyznał policjantowi, że ma zatrzymane prawo jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu co policjant potwierdził w systemie. Tym razem 41 letni kierujący był trzeźwy -  informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka.

Kolejnym kierującym na „podwójnym gazie” okazała się 45 letnia kobieta, która 12 września w miejscowości Przecław samochodem marki Citroen jechała całą szerokością jezdni.

- Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującej okazało się, że ma ona blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie, co skutkowało kolejnym zatrzymaniem prawa jazdy - informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka.

Cała trójka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.