Policjanci zatrzymali 43-letniego motocyklistę, który chciał uniknąć kontroli drogowej. Nie miał uprawnień i przewoził nietrzeźwą pasażerkę. Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za wykroczenie, ale również za przestępstwo.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


W środowe popołudnie na ul. Piastów w Policach policjanci zauważyli kierującego motocyklem marki Yamaha, który popełnił szereg wykroczeń. Mężczyzna jechał z pasażerką. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego do kontroli. Kiedy policjant włączył sygnały świetlne i dźwiękowe, mężczyzna ruszył z piskiem opon i zaczął uciekać.

- Na ulicy Długosza w Policach kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w radiowóz. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, a po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, a prawo jazdy kat. B zostało mu zatrzymane wiele lat temu – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka oficer prasowy KPP w Policach.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości uciekinierów, okazało się, że 40 letnia pasażerka jest nietrzeźwa. Miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast motocykl nie miał aktualnych badań technicznych.

- Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za popełnione wykroczenie, ale również za przestępstwo. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka.