Ochotnicza Straż Pożarna z Trzebieży włączyła się w ogólnopolską akcję promowania szczepień przeciw COVID-19 #SzczepimySię z OSP! W Trzebieży powstał punkt szczepień. Strażacy-ratownicy dojadą również do osób, które mają problemy z poruszaniem się.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Szczepienia będą odbywały się w świetlicy OSP Trzebież przy ul. Kopernika 11 w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 16:00 do 20:00. W czwartki w godz. od 18.30 do 19.30 będą szczepione dzieci. Osobami wykonującymi szczepienia będą Ratownicy Medyczni z OSP Trzebież, posiadający uprawnienia do kwalifikowania oraz przeprowadzania szczepień.

- Dla osób mających trudności z poruszaniem się, istnieje możliwość dojazdu naszego zespołu oraz szczepienie w miejscu zamieszkania – informuje OSP Trzebież.

Aby się zaszczepić nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji.

- Nasza jednostka organizuje również dojazd Mobilnej Jednostki Szczepień w dowolne miejsce do grup zorganizowanych liczących co najmniej 5 osób – informują strażacy.

Szczepienia będą wykonywane preparatem jednodawkowym Johnson&Johnson oraz preparatem dwudawkowym Pfizer. Po zaszczepieniu się pierwszą dawką preparatu Pfizer zapewnione jest również szczepienie drugą dawką.

- Zachęcamy również do współpracy z naszą Mobilną Jednostką Szczepień instytucje, zakłady pracy, organizacje oraz inne podmioty z terenu naszego województwa – zachęcają strażacy z Trzebieży.

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 792 798 998.

Partnerami akcji są Powiat Policki oraz Gmina Police.