Policcy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który okradł w szpitalu trzech pacjentów. Jego łupem padły, między innymi portfele, telefony i dokumenty. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


W miniony czwartek (22.07) po godzinie 1:00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży na terenie szpitala w Policach. Na miejscu okazało się, że okradzionych zostało trzech pacjentów. Łupem złodzieja padły telefony, portfel i dokumenty.

- Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży. Już po chwili na przystanku przy ul. Wyszyńskiego zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy, który jak się okazało był już znany mundurowym – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka oficer prasowy KPP w Policach. –

Podczas legitymowania przy 26-latku funkcjonariusze ujawnili skradzione przedmioty, a on sam przyznał się że ukradł znalezione przy nim rzeczy, a kartą bankomatową dokonał przed chwilą transakcji.

- 26- letni mieszkaniec Szczecina został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po przedstawieniu zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem mężczyzna został doprowadzony do Zakładu Karnego, ponieważ dzień wcześniej miał się tam stawić celem odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności za poprzednie kradzieże – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka.

Teraz 26-latek będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa w warunkach recydywy.