Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podczas swoich wypraw i wycieczek rowerowych szczególnie zwraca uwagę na bezpieczeństwo uczestników organizowanych wydarzeń. Dlatego też Fundacja kontynuuje edukację uczestników swoich wyjazdów jak i innych rowerzystów. Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskał środki i przygotował cykl szkoleń z pierwszej pomocy.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


W ramach tzw. Budżetu Obywatelskiego Województwa Zachodniopomorskiego Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus otrzymała środki finansowe na projekt „Pierwsza pomoc oraz wyposażenie apteczek pierwszej pomocy dla uczestników wycieczek i wypraw rowerowych”.

- Im więcej wśród nas osób, które posiadają wiedzę jak się zachować w przypadku wystąpienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu ludzi, tym sami jesteśmy bezpieczniejsi. Najważniejsze w ratowaniu życia i zdrowia osób poszkodowanych w różnego typu wypadkach są pierwsze cztery minuty po zajściu zdarzenia. Są to tak zwane „złote” minuty. Im szybciej nadejdzie pomoc, tym większe szanse na przeżycie, a także na zminimalizowanie negatywnych następstw wypadku, ma osoba poszkodowana. Dlatego chcemy szkolić uczestników naszych wycieczek i wypraw z pierwszej pomocy, aby dzięki temu jeszcze bardziej poprawić bezpieczeństwo rowerzystów – powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

W ramach projektu odbędzie się również szkolenie 20 lipca w Policach (Klub Piłkarski Chemik Police, ul. Siedlecka 2).

Udział w szkoleniach jest bezpłatny, ale wymaga obowiązkowej rejestracji na stronie https://mierzyn.pl/gryfus-szkolenia ze względu na ograniczoną ilość miejsc. Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają certyfikaty. Dodatkowo każdy z uczestników szkolenia otrzyma apteczkę pierwszej pomocy zgodną z normą DIN 13164.