Bezpiecznie i zdrowo – to główne hasło, które towarzyszyło wspólnym działaniom polickich funkcjonariuszy, strażników miejskich i przedstawicieli sanepidu skierowanym do dzieci, spędzającym czas na świetlicach przy Radach Osiedli podczas tegorocznych wakacji.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Policach przy wsparciu funkcjonariuszy ze Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Inspekcji Sanitarno - Epidemiologicznej w Policach spotkali się z dziećmi w świetlicach na terenie powiatu, aby porozmawiać o bezpieczeństwie i zdrowiu podczas tegorocznych wakacji.

- Mundurowi przypomnieli o podstawowych zasadach, których należy przestrzegać podczas zabaw w domu, jak również na świeżym powietrzu, zwłaszcza jeśli chodzi o sytuacje, w których mamy do czynienia z osobą nieznajomą – informuje oficer prasowy KPP w Policach mł.asp. Katarzyna Leśnicka.

Funkcjonariusze porozmawiali również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w jaki sposób powinniśmy poruszać się po drodze, zwłaszcza w miejscach nieoświetlonych, poza obszarem zabudowanym gdzie nie ma chodnika i pobocza. Przypomnieli jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.

Podczas spotkania poruszono również temat zdrowego trybu życia oraz zagrożeń związanych ze stosowaniem wszelakich używek, również dopalaczy.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy dostali odblaskowe opaski, naklejki i zawieszki.