O tym, jak ważne jest sprawdzenie każdej informacji mogącej świadczyć o zagrożeniu zdrowia i życia innych przekonał się jeden z pracowników serwisu internetowego. Jego czujność zapobiegła tragedii. Powiadomienie policji o niepokojących wpisach zawartych w otrzymanym e-mailu doprowadziły do ustalenia nadawcy, który chciał popełnić samobójstwo.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Do policjantów z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Szczecinie dotarła informacja od pracownika jednego z serwisów internetowych dotycząca niepokojącej treści odebranego e-maila. Z korespondencji wynikało, że jego nadawca zamierza targnąć się na swoje życie.

Zaniepokojony treścią informacji przedstawiciel firmy poinformował o swoich obawach zachodniopomorskich policjantów. Ci natychmiast podjęli kroki, aby jak najszybciej ustalić nadawcę i zlokalizować jego miejsce pobytu. Po szczegółowej analizie danych internetowych funkcjonariusze ustalili, że osoba mająca myśli samobójcze mieszka na terenie powiatu polickiego.

Natychmiast po poczynionych ustaleniach funkcjonariusze  z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Szczecinie skontaktowali się z jednostką policji w Mierzynie i pod wytypowany adres wysłana została załoga.

Policjanci zastali domowników, wśród nich był nadawca wiadomości. Błyskawicznie podjęta interwencja mundurowych zakończyła się przekazaniem mężczyzny pod opiekę załogi pogotowia, która przewiozła pacjenta do szpitala na konsultację.

Powiadomienie służb pozwoliło na podjęcie odpowiednich działań i uratowanie życia mieszkańcowi powiatu polickiego.

Wszelkie sytuacje, które mogą sugerować, że zagrożone jest czyjeś zdrowie lub życie powinny być zawsze sprawdzone. Czasem jeden telefon do służb może uratować komuś życie.

W takich sytuacjach warto zadzwonić na numer alarmowy 112.