180 sołectw, które zwyciężyły w konkursie „Granty sołeckie”, będzie mogło zrealizować swoje projekty inwestycyjne na obszarach wiejskich ze wsparciem z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Wśród nich są dwa sołectwa z terenu gminy Police – Przęsocin i Pilchowo.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


W tym roku pula środków w konkursie wyniosła również 1,8 mln zł. Zgłoszonych zostało 428 projektów. Kapituła Konkursu oceniła nadesłane zgłoszenia i wyłoniła laureatów: gminy i sołectwa. Pomoc finansowa na realizację projektu dla jednego sołectwa to 10 tys. zł.

- To ważne wsparcie dla mieszkańców zachodniopomorskich sołectw. Pozwoli ono na realizację przedsięwzięć, które niewielkim kosztem przyniosą sporo korzyści lokalnym społecznościom. Miejsca aktywności, integracji czy zabaw, które powstaną często będą pierwszą tego typu inwestycją w danej miejscowości - mówi wicemarszałek Olgierd Kustosz.

Tylko dwóm sołectwom gminy Police udało się zwyciężyć w konkursie. Przęsocin 10 tys. zł chce przeznaczyć na wiatę piknikową, natomiast w Pilchowie pieniądze przeznaczone zostaną na modernizację świetlicy wiejskiej.