Policjanci ruchu drogowego polickiej komendy zatrzymali kierującego, który wsiadł za kółko pod wpływem środków odurzających. Mieszkaniec powiatu polickiego stracił prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

reklama

1 czerwca w godzinach wieczornych kierujący Oplem przykuł uwagę policjantów na ul. Wojska Polskiego w Policach, ponieważ nie zastosował się do linii podwójnej ciągłej.

- Mężczyzna został zatrzymany do kontroli w związku z popełnionym wykroczeniem. Policjanci od razu zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie 31 latka. Mężczyzna przyznał, że zażywał amfetaminę. Funkcjonariusze poddali go badaniu na obecność narkotyków, a wynik potwierdził przypuszczenia mundurowych. Od kierującego została pobrana krew do badań – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka oficer prasowy KPP w Policach.

31-letni mieszkaniec powiatu polickiego stracił prawo jazdy, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym, a za jazdę pod wpływem środków odurzających odpowie przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów za takie przestępstwo kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata.