O wielkim szczęściu może mówić 35-letni mieszkaniec Szczecina, który mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie wywrócił się na jezdnię podczas jazdy elektryczną hulajnogą. Świadkami całego zdarzenia byli policjanci. Zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego, mężczyzna za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym.

reklama

Od 20 maja, na terenie kraju obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego dotyczące między innymi użytkowników hulajnóg elektrycznych. Zgodnie z nowelizacją, kierowanie hulajnogą w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu jest wykroczeniem.

- Do nowych przepisów nie zastosował się mieszkaniec Szczecina, który w stanie nietrzeźwości kierował hulajnogą, jadąc po jezdni. Policjanci, którzy 29 maja patrolowali ul. Graniczną w Policach, przed godziną 21:00 zauważyli jak mężczyzna kierujący hulajnogą elektryczną z dużą prędkością uderza w krawężnik i przewraca się przez kierownicę. Funkcjonariusze podjechali, żeby udzielić mu pomocy i od razu wyczuli od 35 latka silną woń alkoholu. Okazało się, że mieszkaniec Szczecina w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka oficer prasowy KPP w Policach.

Całe zdarzenie zakończyło się dla niego mandatem karnym w wysokości 500 złotych i wizytą w szpitalu z uwagi na odniesione obrażenia ręki.