Policjanci Ruchu Drogowego KPP w Policach tylko w weekend zatrzymali pięciu kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Zatrzymani do kontroli kierowcy na trzy miesiące stracili swoje prawa jazdy.

reklama

W ostatni weekend mundurowi ujawnili kolejnych kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, a pięciu z nich straciło prawa jazdy na 3 miesiące.

- W obszarze zabudowanym pędzili ponad 50 km/h powyżej dozwolonej prędkości. Kierowcy poza utratą prawa jazdy otrzymali mandaty, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych. Rekordzistą okazał się jednak 42-letni kierujący, który w miejscowości Tanowo pędził mercedesem z prędkością 115 km/ h. – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka oficer prasowy KPP w Policach.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli pomimo zakazu będzie w tym okresie kierował pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy.

W przypadku, gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.