Wbiegają do budynków i mieszkań, z których wszyscy uciekają. Dla innych są w stanie skoczyć w ogień.  Dzisiaj mają swoje święto - funkcjonariuszki i funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, druhny i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych, strażacy z Zakładowych Straży Pożarnych.

reklama

Dzisiaj, 4 maja w dniu św. Floriana – patrona strażaków obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka obchodzony jest jako święto zawodowe, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

- Z okazji Dnia św. Floriana, patrona strażaków, składam wyrazy głębokiej wdzięczności wszystkim funkcjonariuszom pełniącym służbę w Państwowej Straży Pożarnej oraz członkom jednostek ochotniczych. Wasza misja, jako wzór troski o dobro wspólne, darzona jest w naszej Ojczyźnie powszechnym szacunkiem, stanowiąc symbol niezwykłego poświęcenia oraz odwagi. Za tą nieustanną gotowość do walki o ludzkie życie i mienie pragnę Wam w dniu Waszego Święta z głębi serca podziękować – napisał w liście do strażaków Mariusz Kamiński Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.   

Służba strażaka zasługuje na uznanie i szacunek. Wielokrotnie udowadniają, że są profesjonalistami gotowymi do prowadzenia akcji ratowniczych nawet w najtrudniejszych warunkach, narażając własne bezpieczeństwo.

Niech Święty Florian czuwa nad Wami i zadba o tyle samo powrotów, ile wyjazdów.

reklama