Spowodował kolizję i odjechał. Okazało się, że 48-letni mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania, a policjantom okazał podrobione prawo jazdy. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

reklama

Funkcjonariusze z polickiej komendy dostali zgłoszenie o kolizji drogowej na jednym z osiedli w Policach. Na miejscu okazało się, że kierujący samochodem marki VW zaczepił lusterkiem o zaparkowanego Citroena i odjechał.

- Sprawca miał jednak pecha. W Citroenie siedział kierujący, który zapamiętał numery rejestracyjne VW i poinformował policję. Mundurowi szybko ustalili sprawcę zdarzenia. Okazał się nim być 48-letni mężczyzna, który miał cofnięte uprawnienia do kierowania – informuje mł.asp. Katarzyna Leśnicka oficer prasowy KPP w Policach. - Ku zdziwieniu policjantów, mężczyzna okazał im swoje prawo jazdy i przyznał, że otarł lusterkiem o zaparkowanego na osiedlu Citroena.

Prawo jazdy sprawdzone zostało w policyjnych systemach, jednak taki dokument w ogóle tam nie figurował. Podejrzenia policjantów wzbudził też wygląd dokumentu ze względu na nieprawidłową czcionkę, a także brak wymaganych hologramów. Mężczyzna na pytania funkcjonariuszy dotyczące okazanego blankietu oświadczył, że zdawał egzamin i prawo jazdy otrzymał legalnie.

- Za spowodowanie kolizji drogowej mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności - informuje mł.asp. Katarzyna Leśnicka.