Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali 34-latka, który kierował samochodem mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

reklama

- 28 kwietnia przed północą na jednej z polickich ulic policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego zauważyli pojazd marki VW, którego kierujący nie potrafił zachować prostego toru jazdy – informuje oficer prasowy KPP w Policach mł.asp. Katarzyna Leśnicka.

Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli drogowej i od razu po uchyleniu szyby przez kierującego wyczuli silną woń alkoholu.

- 34-latek cały czas zachowywał się nerwowo i w końcu sam przyznał, że pił alkohol jeszcze podczas jazdy. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny z wynikiem ponad 1,5 promila. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 34-latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów – informuje mł.asp. Katarzyna Leśnicka.

Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Za niestosowanie się do wyroku sądowego i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 34-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.