Okres świąt dla policjantów to czas intensywnej pracy. Od soboty do poniedziałku mundurowi zatrzymali aż dziesięciu kierujących, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę oraz jednego kierującego pod wpływem środków odurzających.

reklama

Od piątku na drogach naszego powiatu policjanci ruchu drogowego sprawdzali przestrzeganie przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

- Mundurowi oprócz kontroli stanu trzeźwości, stanu technicznego czy ilości przewożonych osób zwracali uwagę przede wszystkim na prędkość. Zaledwie kilka godzin wystarczyło, aby potwierdzić, że nie wszyscy stosują się do przepisów ruchu drogowego i ograniczenia prędkości. Aż dziesięciu kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50km/h. Sześciu nieodpowiedzialnych kierowców policjanci zatrzymali przy wjeździe do miasta w miejscowości Przęsocin, kolejnych czterech na drodze wojewódzkiej 114. Niechlubny rekordzista rozpędził swój pojazd do 130 km/h w Przęsocinie gdzie obowiązuje prędkość do 50km/h. Tłumaczył się jak pozostali, chciał zdążyć na wielkanocne śniadanie – informuje oficer prasowy KPP w Policach mł. asp. Katarzyna Leśnicka.

Wszyscy kierujący stracili prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące, ukarani zostali mandatami oraz otrzymali po 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze zatrzymali również kierującego Audi, który nie zatrzymał się na czerwonym świetle. Podczas kontroli okazało się, że to nie jedyne jego przewinienie.

- Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu i środków odurzających w organizmie. Badanie wykazało, że kierował pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy – informuje K. Leśnicka.

Teraz poniesie odpowiedzialność nie tylko za popełnione wykroczenie, ale też przestępstwo. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.