Transport aparatu Propan-Propylen Splitter pierwotnie planowany był na sobotę 20 lutego. Dzisiaj (21 lutego) poinformowano o nowym terminie transportu najwyższego elementu instalacji "Polimery Police".

reklama

Obecnie  trwają przygotowania do przeprowadzenia transportu.

- Mając na uwadze aktualny postęp prac, transport zostanie zrealizowany w nocy z 22 na 23 lutego (poniedziałek/wtorek) – poinformował Piotr Lachowicz z Grupy Azoty Polyolefins S.A. - Harmonogram, zakładający przejazd urządzenia drogami publicznymi w godzinach 23:00-3:00 pozostaje niezmieniony.

Transport będzie prowadzony od ul. Jasienickiej (na wysokości Oczyszczalni ścieków Police) do ulicy Piotra i Pawła i dalej ul. Piotra i Pawła na plac budowy. W czasie przejazdu urządzeń drogami publicznymi mogą nastąpić czasowe utrudnienia, w tym również wyłączenie drogi z użytkowania.

Aparat przypłynął do Polic w niedzielę, 14 lutego br. na jednostce „Jumbo Jubilee”. Propan- Propylen Splitter będzie częścią instalacji do produkcji propylenu (PDH) i będzie służył do oddzielenia propanu od propylenu w celu otrzymania propylenu o wymaganej czystości (tj. min. 99,6%).  Aparat waży 888 ton, długość 96 metrów.