Powiat Policki podpisał umowę z wykonawcą na realizację inwestycji pt. „Termomodernizacja budynku hali sportowej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży”.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budowlane OPTIM-BUD Maciej Lemańczyk, a termin zakończenia prac wyznaczono na 16 grudnia 2021 r.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 2.764.990,80 zł, z czego 2.350.242,14 zł to dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Inwestycja ma na celu zmniejszenie energochłonności hali sportowej, która polega na racjonalizacji użytkowania i wytwarzania energii poprzez wykonanie kompleksowych prac termomodernizacyjnych, co w rezultacie przyczyni się do znaczącego ograniczenia emisji zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych do atmosfery, a tym samym wpłynie na poprawę jakości środowiska naturalnego oraz jakość i komfort życia mieszkańców.

Prace obejmą modernizację wentylacji mechanicznej, oświetlenia wewnętrznego budynku. Zmodernizowana zostanie podłoga, stolarka okienna i drzwiowa, dach i stropodach a także ściany zewnętrzne . Przebudowa obejmie również system grzewczy. Zainstalowana będzie także instalacja fotowoltaiczna.