Kolejny już raz, dzięki kamerom monitoringu zainstalowanym  na terenie Starej Fabryki, udało się przyłapać osobę porzucające śmieci.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Zdjęcie sprawcy zaśmiecania Starej Fabryki pokazało na swoim profilu FB Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej "SKARB". Jak widać kamery nagrały taksówkarza. Sprawą teraz zajmie się Straż Miejska.

- Do tej pory wszystkie osoby uchwycone przez kamery, które niszczą i zaśmiecają fabrykę udało się rozpoznać. Za swoje działania poniosły odpowiednie konsekwencje. Miejmy nadzieję, że i tym razem też tak będzie – czytamy na profilu SPZP SKARB.

Stara fabryka  to  miejsce o wyjątkowych i unikatowych walorach historycznych i przyrodniczych, o które należy dbać w sposób szczególny. Na jej terenie znajduje się specjalny obszar ochrony przyrody NATURA 2000.

AKTUALIZACJA:

Policka korporacja taksówkarska DOBOSZ TAXI wydała oświadczenie:

- Korporacja nie popiera takich zachowań i wobec kierowcy zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje za ten czyn jak i narażenie na szwank dobrego imienia firmy. Mamy także nadzieję, że kara będzie nałożona przez odpowiednie służby - czytamy w oświadczeniu.

źródło: SPZP SKARB