Grupa Azoty Polyolefins oraz Hyundai Engineering Ltd., Co. przekazały 16 nowych komputerów dla Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Przedszkolnymi nr 6 w Policach, które zostaną wykorzystane przez uczniów do nauki zdalnej.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


- Bardzo cieszymy się, że wspólnie z naszym generalnym wykonawcą mogliśmy włączyć się w działania na rzecz lokalnej społeczności- mówi Prezes Zarządu Grupy Azoty Polyolefins dr Andrzej Niewiński- Zdajemy sobie sprawę z jakimi trudnościami musieli mierzyć się nauczyciele i uczniowie. Jesteśmy jednak przekonani, że przekazane komputery będą służyły szkole również po powrocie wszystkich dzieci.

Grupa Azoty Polyolefins zdecydowała się wspomóc Szkołę Podstawową nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Przedszkolnymi  nr 6 w Policach. To jedna z najstarszych szkół w gminie, w roku 2017 obchodziła 70- lecie, obecnie uczy się w niej 105 uczniów.

- Przekazane komputery będą służyły tym uczniom, których sprzęt nie zawsze pozwala w pełni korzystać z nauki zdalnej- mówi dyrektor szkoły Pani Aneta Zygoń- Jestem przekonana, że przekazany sprzęt będzie cennym wsparciem w procesie edukacji. Po powrocie dzieci, komputery wrócą do szkoły i będą codziennym wsparciem w procesie kształcenia cyfrowego naszych uczniów.

Do przekazania komputerów doszło 20 stycznia 2021 roku.