Niemal każdego dnia policjanci zatrzymują osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. W ręce funkcjonariuszy z Polic i Mierzyna wpadło kolejnych 3 mężczyzn, wobec których sądy wydały nakazy doprowadzeń do aresztu śledczego. Mieszkańcy powiatu polickiego poszukiwani byli m.in. za kradzieże i wymuszenie rozbójnicze.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


- Dwóch poszukiwanych policjanci zatrzymali 10 stycznia. 48-letniego mieszkańca gminy Police funkcjonariusze zastali w budynku gospodarczym na terenie jego posesji. Mężczyzna oświadczył, że dopiero jutro ma wezwanie do sądu, chociaż tak naprawdę wyrok w jego sprawie już dawno zapadł. 48-latek za kradzieże najbliższe 10 miesięcy spędzi w areszcie. Drugi poszukiwany padł w ręce policjantów z Mierzyna podczas kontroli adresu. Był poszukiwany za wymuszenie rozbójnicze. 40-letni mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami – informuje mł.asp. Katarzyna Leśnicka oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Kolejny poszukiwany przekonał się jak zgubny potrafi być alkohol. 12 stycznia policjanci z Polic udali się na sprawdzenie adresu za poszukiwanym. Funkcjonariusze zauważyli 40-letniego mężczyznę jak wychodzi ze sklepu spożywczego. Widać było, że jest niespokojny i cały czas rozgląda się nerwowo. Policjanci zaparkowali radiowóz w niewidocznym miejscu i ruszyli za 40-latkiem. Mężczyzna minął swój dom, chcąc zmylić funkcjonariuszy, wtedy mundurowi podbiegli do niego i go zatrzymali. Mężczyzna początkowo podawał inne dane, jednak bardzo szybko się poddał. Jak się okazało, miał wyjść do sklepu tylko po wódkę. Teraz kolejne zakupy zrobi za 9 miesięcy. 40-latek był poszukiwany za uchylanie od obowiązku alimentacyjnego.

źródło: KPP w Policach