reklama

Kolejny kierujący zatrzymany przez funkcjonariusza "drogówki" Komendy Powiatowej Policji w Policach stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Tym razem dokument został zatrzymany mieszkańcowi Szczecina, który nie zastosował się do znaku ograniczenie prędkości.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Do zdarzenia doszło dzisiaj (3.02) na ulicy Rurowej w Policach. Około godziny 9.30 policjant zatrzymał do kontroli drogowej 25-letniego mieszkańca Szczecina. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał samochodem z prędkością 91 km/h przy ograniczeniu prędkości do 40km/h. Przekroczenie o 51 km/h w terenie zabudowanym skutkuje utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Dodatkowo kierujący otrzymał mandat w wysokości 400 złotych oraz 10 punktów karnych.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę. Pamiętajmy, o tym szczególnie teraz, gdy warunki na drodze są trudne, a opady deszczu i śniegu znacznie ograniczają widoczność. Poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy siebie i innych uczestników ruchu na duże niebezpieczeństwo.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Policach