Punkt testowania w Policach zorganizowany jest przed wjazdem do szpitala, przy ulicy Siedleckiej 2 i pracuje od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 12.00 do 15.10.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Na pobranie wymazu obowiązuje rejestracja telefoniczna.

Police Diagnostyka Sp. z o.o., ul. Siedlecka 2,
punkt czynny: poniedziałek - niedziela 12:00-15.10
rejestracja telefoniczna: pon-pt 8:00-14:30, tel. 797 173 216, 797 173 258

W całym województwie jest 31 miejsc wykonywania testów w kierunku koronawirusa. Na test mogą kierować lekarze rodzinni, lekarze nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz z zakładów opiekuńczo-leczniczych i hospicjów. W przypadku pacjentów leżących i ciężko chorych, zamawiana jest karetka wymazowa.  

Testy na obecność koronawirusa na zlecenie lekarza systemu są bezpłatne! Ich wykonanie finansuje NFZ

Badanie należy wykonać jak najszybciej. Na co najmniej dwie godziny przed badaniem nie wolno nic jeść, pić, żuć gumy, płukać ust i nosa, przyjmować leków ani palić.

Od dnia następującego po dniu zlecenia testu, obowiązuje 10-dniowa kwarantanna. Można ją opuścić tylko na czas wykonania testu. Jeżeli wynik testu jest negatywny, zwolnienie z kwarantanny jest automatyczne.

Na badanie należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i nr PESEL. W razie braku nr PESEL, lekarz wpisuje na zleceniu np. serię i nr paszportu.

Wykaz miejsc, gdzie można wykonać bezpłatny test w kierunku Covid-19 znajduję sia na stronie internetowej ZOW NFZ i jest na bieżąco aktualizowany.