Policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców, którzy już nie pierwszy raz w tym roku wsiedli za kółko na podwójnym gazie oraz kierującego, który posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


23 października w godzinach popołudniowych policjanci zauważyli na jednej z polickich ulic pojazd marki Fiat, który już wcześniej był wielokrotnie kontrolowany, ponieważ jego właściciel wsiadał za kierownicę pod wpływem alkoholu. Policjanci natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. 48-letni mieszkaniec powiatu polickiego przyznał się, że spożywał rano alkohol, a badanie wykazało blisko promil. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a jak się okazało już 3 razy w tym roku zatrzymywany był za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Kolejny kierujący na „podwójnym gazie” został zatrzymany w Niekłończycy. Policjanci od razu zwrócili uwagę na dziwny tor jazdy kierującego samochodem marki Peugeot. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że 33-latek ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach policjanci ustalili, że tak samo jak poprzedni kierowca, 33 letni mężczyzna był zatrzymywany za jazdę pod wpływem alkoholu kilka dni wcześniej.

24 października w Policach policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Opel, który również był znany funkcjonariuszom z wcześniejszych interwencji. 21-latek nie miał uprawnień do kierowania i posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy był zatrzymywany dwukrotnie. Tym razem konsekwencje poniósł nie tylko kierujący, ale również osoba która za każdym razem udostępniała mężczyźnie samochód. Wobec kobiety został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

- Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę – informuje mł.asp. Katarzyna Leśnicka oficer prasowy KPP w Policach.

Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.