Już można oddawać swój głos na wybrane projekty w Polickim Budżecie Obywatelskim na 2021 rok. Głosowanie trwa do 1 listopada.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Głosować można na stronie http://bo.police.pl

Aby zagłosować należy przygotować numer pesel oraz numer telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany kod potwierdzający.

W tej edycji zmieniły się zasady głosowania. Każdy mieszkaniec ma możliwość dowolnego rozdzielenia 5 punktów na projekty dopuszczone do głosowania (np. 5 punktów na jedno zadanie, po 1 punkcie na 5 zadań, na jedno zadanie 2 punkty na trzy inne po 1 punkcie itd.).

Dla osób, które chciałby zagłosować osobiście, została przygotowana tradycyjna karta do głosowania. Można ją pobrać tutaj -> https://bit.ly/3k1fYYr

Zagłosować osobiście można tylko w Urzędzie Miejskim w Policach składając kartę w kancelarii.

Jedna osoba może zagłosować tylko raz. W przypadku oddania kilku kart będzie liczyć się tylko ta karta, która została oddana najwcześniej.

Aby głos był ważny na karcie należy podać imię, nazwisko, nr pesel oraz podpisać oświadczenie.

W przypadku głosowania internetowego, oprócz powyższych danych, potrzebny jest także numer telefonu komórkowego oraz zaznaczenie wszystkich oświadczeń. Po oddaniu głosu na podany numer telefonu, w ciągu maksymalnie 3 minut, przyjdzie SMS z kodem, który należy podać aby potwierdzić głos. Jeden numer telefonu może być użyty w maksymalnie 5 głosowaniach.

Za osoby, które w dniu głosowania nie skończyły 13 lat, głosują opiekunowie prawni wpisując swoje dane na karcie do głosowania lub w odpowiednim miejscu w formularzu internetowym.