Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach w ramach akcji Road Safety Days spotkali się z maluszkami z Przedszkola Publicznego w Niekłończycy. Wizyta miała na celu krzewienie dobrych nawyków i postaw w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


- Podczas spotkania policjanci opowiedzieli o bezpiecznych zachowaniach w drodze do przedszkola. Przedszkolaki przypomniały sobie jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, a także jak zachować się na przejściach z sygnalizacją świetlną. W trakcie pogadanki policjanci omówili jak należy zachować się w miejscach gdzie nie ma sygnalizacji a także tam gdzie w ogóle nie ma przejść dla pieszych – poinformowała mł. asp. Katarzyna Leśnicka oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Najmłodsi dowiedzieli się dlaczego warto nosić odblaski i jakie korzyści daje noszenie ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.

Grupa Wiewiórki przygotowała specjalnie dla policjantów piosenki dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Natomiast funkcjonariusze wręczyli dzieciom opaski odblaskowe.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Policach