Podczas minionego weekendu policcy funkcjonariusze zatrzymali 3 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Wszyscy stracili prawa jazdy na 3 miesiące. Niechlubnym rekordzistą okazał się 31-latek, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h.

reklama

- Podczas minionego weekendu policjanci Ruchu Drogowego, zatrzymali prawa jazdy 3 kierującym. Rekordzistą był 31-letni mieszkaniec powiatu polickiego, który w miejscowości Trzeszczyn jechał samochodem marki VW z prędkością 122 km/h. Mężczyzna przekroczył tym samym dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 72 km/h – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka oficer prasowy KPP w Policach.

Nieznacznie mniej na liczniku miał 52-letni motocyklista, który przez Police pędził 106 km/h.

Nadmierna prędkość była również przyczyną zatrzymania do kontroli drogowej 41-latka, który przez centrum Polic swoim Volvo jechał 103 km/h.

- Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Dwóch zostało ukaranych mandatami oraz punktami karnymi. Natomiast 31-latek, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 72 km/h odmówił przyjęcia mandatu, wobec czego za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem - informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.