Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód w Szczecinie skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom, którzy 28 kwietnia br. w Policach dokonali rozboju z użyciem noża powodując u pracownicy firmy kurierskiej obrażenia ciała w postaci rany ciętej uda. Sprawcy zabrali również saszetkę z pieniędzmi.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


- Podejrzani, potrzebując pieniędzy na opłacenie czynszu, zaplanowali dokonanie napadu rabunkowego na pracownicy firmy kurierskiej, w której zatrudniony był również jeden ze współsprawców – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Ewa Obarek. -  W tym celu w dniu 28 kwietnia 2020r. działając wspólnie i w porozumieniu, używając wobec pokrzywdzonej przemocy polegającej na szarpaniu jej, oraz posługując się nożem i powodując u pokrzywdzonej obrażenia ciała, dokonali zaboru w celu przywłaszczenia saszetki z zawartością m.in. pieniędzy w łącznej kwocie 9223zł.

Trzej napastnicy (lat 20, 22 i 20), dzięki sprawnej pracy policjantów, zostali ustaleni i zatrzymani. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za zarzucane podejrzanym przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.