reklama

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ogłasza ogólnopolski konkurs na nazwy wysp, które powstają w ramach dwóch inwestycji. W ramach budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną powstaje sztuczna wyspa na Zalewie Wiślanym. Natomiast w ramach pogłębiania toru wodnego Świnoujście-Szczecin do 12,5 metra powstają dwie wyspy na Zalewie Szczecińskim.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


- Powstają trzy duże obszary zupełnie nowe dla naszego kraju, a więc sztuczne wyspy, które przy okazji pogłębiania i odkładania refulatu tworzą nowe terytorium Polski – mówił minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Na Mierzei Wiślanej to jest około 200 hektarów, a na Zalewie Szczecińskim - około 400 hektarów.

Do każdej z trzech wysp można zaproponować jedną nazwę. Swoje propozycje należy wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 31 sierpnia.

- Tworzymy nowe terytorium Polski. Osoby, które wygrają ten konkurs, wpiszą się w historię Polski jako właśnie ci, którzy nadali nazwy tym wyspom – mówił minister.

Najciekawsze i najczęściej powtarzające się propozycje komisja konkursowa wybierze do dalszego etapu, którym będzie ogólnopolskie głosowanie internetowe. Głosowanie odbędzie się we wrześniu.

Zwycięskie nazwy zostaną oficjalnie nadane wyspom przez władze RP.

Autorzy nazw, które wygrają w głosowaniu otrzymają pamiątkowe grawertony z informacją o autorstwie nazw dla trzech nowych wysp na terytorium Rzeczypospolitej.